ABUS
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Abus, City Chain, Chain with key lock, 9mm x 85cm (9mm x 2.8').
Hardened 9mm chain with tough textile webbing
ABUS-Plus cylinder for top protection against picking attacks
Automatic keyhole cover
Two keys supplied with lock
9mm Thick chain links
| Accessories List | Key |
|---|---|
| Advanced Features | Keys Included |
| Assembled Height (cm) | 10.16 cm |
| Assembled Length (cm) | 40.64 cm |
| Assembled Weight (kg) | 1.91 kg |
| Assembled Width (cm) | 0.90 cm |
| Cable Length (m) | 0.85 m |
| Colour Group | Black |
| Key Material | Not Applicable |
| Lock Type | Key |
| Locking Mechanism | Not Applicable |
|---|---|
| Number of Dials/Numbers | 0 |
| Number of Keys Included | 2 |
| Number of Pins | 0 |
| Primary Material | Steel |
| Product Use(s) | Residential |
| Shackle Type | Not Applicable |
| Smart System Compatibility | No Smart Technology |
Yes, I recommend this product.
