ABUS
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Abus, 6806K Catena, Chain Lock, Key, 6mm, 110cm, 3.6', Black.
6 mm Square chain with textile sleeve to protect against damage to the paintwork
The chain is made of specially hardened steel
Easy to use as only
6mm thick chain links
| Accessories List | Key |
|---|---|
| Advanced Features | Keys Included |
| Assembled Height (cm) | 7.62 cm |
| Assembled Length (cm) | 53.34 cm |
| Assembled Weight (kg) | 1.18 kg |
| Assembled Width (cm) | 0.60 cm |
| Cable Length (m) | 1.10 m |
| Colour Group | Black |
| Key Material | Not Applicable |
| Lock Type | Key |
| Locking Mechanism | Not Applicable |
|---|---|
| Number of Dials/Numbers | 0 |
| Number of Keys Included | 2 |
| Number of Pins | 0 |
| Primary Material | Steel |
| Product Use(s) | Residential |
| Shackle Type | Not Applicable |
| Smart System Compatibility | No Smart Technology |
Yes, I recommend this product.
