ABUS
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.High quality steel cable with two loop ends, the Cobra-Loop-Cable is a very useful complement for U-shackle, frame and padlocks.
Loop
Flexible steel cable
10mm x 140cm
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | Reinforced |
| Assembled Height (cm) | 1.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 140.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 1.00 kg |
| Assembled Width (cm) | 1.00 cm |
| Cable Length (m) | 1.40 m |
| Colour Group | Black |
| Key Material | Steel |
| Lock Type | Bicycle Lock |
| Locking Mechanism | Not Applicable |
|---|---|
| Number of Dials/Numbers | 0 |
| Number of Keys Included | 0 |
| Number of Pins | 0 |
| Primary Material | Steel |
| Product Use(s) | Residential |
| Shackle Diameter (cm) | 1.00 cm |
| Shackle Type | Not Applicable |
| Shackle Width (cm) | 1.00 cm |
| Smart System Compatibility | No Smart Technology |
Yes, I recommend this product.
