ABUS
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Abus, Ivera, Cable with key lock, 20mm x 85cm (20mm x 2.8').
20 mm Overlapping steel shells
Long-life and highly-flexible mesh sleeve to prevent damage to the bicycle paint
Ergonomic lock body with EVA technology, which offers a very high impact resistance
Premium cylinder for high protection
The steel shells, the case as well as supporting elements of the locking mechanism are made of special hardened steel
2 Keys included
| Accessories List | Key |
|---|---|
| Advanced Features | Keys Included |
| Assembled Height (cm) | 17.78 cm |
| Assembled Length (cm) | 25.40 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.73 kg |
| Assembled Width (cm) | 2.00 cm |
| Cable Length (m) | 0.85 m |
| Colour Group | Black |
| Key Material | Not Applicable |
| Lock Type | Key |
| Locking Mechanism | Not Applicable |
|---|---|
| Number of Dials/Numbers | 0 |
| Number of Keys Included | 2 |
| Number of Pins | 0 |
| Primary Material | Steel |
| Product Use(s) | Residential |
| Shackle Type | Not Applicable |
| Smart System Compatibility | No Smart Technology |
