Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Experience the next level of wireless audio with Apple Airpods With Wireless Charging Case. These innovative earbuds offer seamless connectivity and intuitive controls, making them perfect for use with your iPhone, Apple Watch, iPad, and Mac. With a simple one-tap setup, they are always ready to go, providing high-quality sound and effortless access to Siri.
Instantly connects and is ready to use
Effortless setup across all Apple devices
Activate Siri by saying 'Hey Siri'
Double-tap to control music playback
Quick charging with the included case
Supports both wireless and Lightning charging
| Headphone Type | In-Ear |
|---|---|
| Accessories List | Replacement Earbuds,Charging Case |
| Advanced Features | Wireless,Built-in Microphone |
| Cord Length (ft.) | 5.00 ft |
| Cushion Material | Not Applicable |
| Smart System Compatibility | Bluetooth,IPhone |
| Effective Wireless Range (ft.) | 0.00 ft |
| Power Source | Not Applicable |
| Assembled Weight (kg) | 2.00 kg |
| Assembled Width (cm) | 15.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 15.00 cm |
|---|---|
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
