AQUA LUNG
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Adjustable open heel compact short blade fins provide easy kicking and are perfect for travel
Adjustable open heel compact short blade fins provide easy kicking and are perfect for travel
Dual composite blade channels water more efficiently to help reduce fatigue and conserve energy for powerful lightweight performance
The fins are designed with soft full foot pockets for a comfortable fit
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | Vented,Adjustable |
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Assembled Height (cm) | 13.5 cm |
| Assembled Length (cm) | 48 cm |
| Assembled Weight (g) | .94 g |
| Assembled Width (cm) | 22 cm |
| Blade Shape | Flat |
| Colour Group | Black |
| Gender | Unisex |
| Primary Material | PVC |
|---|---|
| Type of Dive Fin | Snorkeling |
