Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.One of the most award-winning skis to ever grace the mountain, the Atomic Bent Chetler 120 is a pillow-bashing, powder slashing ski legend.
Light Woodcore
Dura Cap Sidewall
Carbon Backbone
HRZN Tech Tip
| Ski Type | Big Mountain |
|---|---|
| Skill Level | Advanced |
| Advanced Features | Flat |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Rocker Type | Tip Rocker |
| Tail Type | Tipped |
| Tip Width (mm) | 142 mm |
| Waist Width (mm) | 120 mm |
| Tail Width (mm) | 133 mm |
| Turning Radius (m) | 18 m |
| Base Material | Ptex |
|---|
