*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Ground your space and your mind with our Refresh Diffuser blend, an emulsified, earthy blend of essential oils and natural scents designed to restore balance and bring a sense of calm to any room. Simply add 3-5 drops per 100 ml of water to any diffuser to create your peaceful space.
Blend of essential oils and natural scents
Non-toxic
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Air Freshener Type | Diffuser |
| Area Coverage (sq m) | 2.00 m² |
| Assembled Height (cm) | 5.10 cm |
| Assembled Length (cm) | 14.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.26 kg |
| Assembled Width (cm) | 5.10 cm |
| Certifications | No Certifications |
| Chemical Form | Essential Oil |
| Consumer Pack Size | 1 |
|---|---|
| Flammable | No |
| Life (day) | 365 d |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Primary Colour | REFRESH |
| Product Use(s) | Non-Continuous |
| Product Volume (ml) | 120.00 ml |
| Shelf Life (year) | 2 yr |
Yes, I recommend this product.
