Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Take your game out of the rink and onto the street with the Bauer® HI-LO Street Roller Hockey Wheels. These tough 82A wheels are made to withstand the rough asphalt or concrete. Train or play anywhere outside of the rink with the Bauer® HI-LO Street Roller Hockey Wheels.
Ideal for asphalt or concrete
Standard hub for standard 608 bearing
82A Hard
4 per pack
| Assembled Height (cm) | 8.00 cm |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 32.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 1.00 kg |
| Assembled Width (cm) | 3.00 cm |
| Colour Group | Yellow |
| Number of Pieces | 4 |
| Primary Material | Urethane |
| Rollerskate Part Type | Wheel |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
