Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The BioSteel Shaker Cup is perfect for mixing your BioSteel High Performance Sports Drink or Advanced Recovery Formula. Made of the highest quality BPA free plastic, our shaker cups are perfect for when you're on the go or just don't have time to use the blender.
Certified BPA Free
Perfect for mixing your BioSteel HPSD or ARF
28 oz capacity
Lightweight And Portable
Simply Add Ingredients And Shake
Quick &
Easy Cleanup
Drink-Easy Spout
Secure, screw-on lid
Wide opening for ingredients
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 24.00 cm |
| Product Width (cm) | 10.00 cm |
| Product Length (cm) | 10.00 cm |
| Product Weight (g) | 100.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof |
| Product Use(s) | General Use |
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
