Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.An attractive, shiny, metal accessory biner perfect for attaching climbing shoes, water bottles and keys to your pack. Sold as one biner, random color assortment.
Ideal for key chains, dog leashes or low-load usage
NOT FOR CLIMBING USE
INCLUDES ONE BINER ONLY
| Advanced Features | No Advanced Features |
|---|---|
| Carabiner Gate Type | Wire Snap |
| Colour Group | Assorted |
| Primary Material | Aluminum |
| Product Height (cm) | 10.00 cm |
| Product Length (cm) | 8.00 cm |
| Product Use(s) | Non-Climbing |
| Product Weight (kg) | 0.01 kg |
| Product Width (cm) | 10.00 cm |
| Shape | D |
| Strength (kN) | 0.00 kN |
|---|
No, I do not recommend this product.
