*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Enjoy your favourite beverages in style with the Corkcicle 12 oz Stemless Wine Cup. Designed for versatility, this cup is perfect for both hot and cold drinks, keeping them at the ideal temperature for hours. Its sleek, stemless design makes it a chic addition to any occasion.
Triple-layer insulation for superior temperature retention
Ergonomic sides for a comfortable grip
Keeps drinks hot for up to 3 hours
Maintains cold beverages for up to 9 hours
Dishwasher safe for easy maintenance
BPA-free for safe use
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 12.00 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 204.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
