*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkcicle 12 oz Stemless Wine Tumbler with a sliding lid is an insulated stainless steel tumbler that keeps your drinks cold for over 9 hours or hot for 3 hours. Tumbler features the Corkcicle's triple-insulated vacuum seal technology, a shatterproof sliding lid, easy-grip flat sides, and a non-slip bottom. This stemless wine tumbler is a durable option for enjoying your cold or hot beverages on the go.
Triple-insulated vacuum seal keeps drinks cold for over 9 hours or hot for 3 hours
Shatterproof sliding lid prevents spills and leaks for easy transport
Flat sides provide a comfortable grip, and a non-slip bottom prevents sliding
BPA-free stainless steel offers lasting use and safety for cold or hot drinks
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 11.43 cm |
| Product Width (cm) | 8.40 cm |
| Product Length (cm) | 8.89 cm |
| Product Weight (g) | 204.11 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lid,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
