Proudly Canadian
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The original, colorfully cool Corkcicle Canteen. This modern water bottle is available in an array of sizes and trend-inspired colors. Plus, it keeps drinks ice cold for 25 hours or warm for 12. Available in four sizes including 25oz, which holds an entire bottle of wine, and the larger-than-life 60oz — perfect for sharing sangria, margaritas and more.
Dishwasher safe
BPA Free
Triple Insulated
Easy Grip Sides
12 hours hot
25 hours cold
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.00 cm |
| Product Width (cm) | 8.00 cm |
| Product Length (cm) | 8.00 cm |
| Product Weight (g) | 395.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Sweat Resistant,Ergonomic,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on tommybahama.com
