*On select style/sizes
SOLAR FLARE
16
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkcicle 16 oz Canteen is a stylish and modern insulated water bottle available in an array of trendy colors. Featuring Corkcicle's proprietary triple insulation technology, it keeps beverages icy cold for up to 25 hours or piping hot for 12 hours, making it perfect for staying hydrated or enjoying chilled drinks on-the-go.
Easy-grip flat sides allow for a comfortable and secure hold on the bottle, even when wet
Silicone base prevents slipping and sliding, providing stability on any surface
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.00 cm |
| Product Width (cm) | 8.00 cm |
| Product Length (cm) | 8.00 cm |
| Product Weight (g) | 400.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Sweat Resistant,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
No, I do not recommend this product.
