*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkcicle 16 oz Canteen Water Bottle is a modern and colorfully cool insulated bottle. This water bottle features triple insulation to keep beverages ice cold for up to 25 hours or warm for 12 hours.
Triple insulation keeps beverages refreshingly chilled for up to 25 hours or warm drinks toasty for up to 12 hours.
The stay-put silicone bottom prevents the bottle from slipping and sliding, offering a secure, no-spill grip on any surface.
The easy-grip, flat sides provide a comfortable hold, making this modern water bottle easy to grasp and carry.
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.00 cm |
| Product Width (cm) | 8.00 cm |
| Product Length (cm) | 8.00 cm |
| Product Weight (g) | 400.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Insulated,Ergonomic,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | General Use |
