*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkcicle 16 oz Insulated Canteen is a stylish and practical way to keep your drinks at the perfect temperature. It keeps cold drinks cold for up to 25 hours and hot drinks for up to 12 hours. The easy-to-grip design and dishwasher-safe feature make Corkcicle Canteen both convenient and attractive.
Triple Insulation Technology keeps drinks hot for 12 hours or cold for 25 hours
BPA-free construction ensures safe and healthy hydration
Easy-grip sides prevent slips and provide a secure hold
Dishwasher-safe for easy cleaning
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.00 cm |
| Product Width (cm) | 8.00 cm |
| Product Length (cm) | 8.00 cm |
| Product Weight (g) | 410.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Sweat Resistant,Ergonomic,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
