Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkcicle 16 oz Mug is the perfect insulated travel companion for hot or cold beverages. Crafted with premium triple-insulated stainless steel and Corkcicle's innovative Therma-Temp Technology, this stylish mug keeps your favorite coffee piping hot for up to 3 hours or refreshing iced drinks cool for an impressive 9 hours or more.
Triple-insulated stainless steel construction provides superior temperature retention for hot and cold beverages
Built-in handle allows for easy, comfortable carrying and sipping
Versatile design is perfect for coffee, tea, water, juice and more
Stylish and durable for everyday use at home, work or on-the-go
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 12.00 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 12.00 cm |
| Product Weight (g) | 344.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Insulated,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
Yes, I recommend this product.
