*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Tis the season for wonderfully warm sips. Enjoy each at the perfect drinking temp with the Highland Plaid Mug. Magnificent for mocha. Excellent for Egg Nog. This season's go to gift keeps 16oz your favorite hot beverages merry and bright with 9 hours of cool or 3 hours of hot.
Cool for 9+ Hours, Hot for 4
Triple Insulated
Sliding, shatter proof crystal clear lid
Silicone Non-slip Bottom
Easy grip flat side w/ handle
Stainless Steel
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 12.00 cm |
| Product Width (cm) | 12.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 344.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lid,Insulated |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
