*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Keep your favourite beverage close with the Corkcicle 16 Mug. It features triple insulation and durable stainless steel construction for everyday use. Designed with a non-slip bottom and convenient handle, the Corkcicle mug keeps your liquid at the perfect temperature, whether hot or cold.
Triple insulation keeps drinks hot or cold for long periods
Stainless steel construction offers lasting performance and durability
Non-slip bottom prevents spills and provides stability
Ergonomic handle offers a comfortable, secure grip
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 12.00 cm |
| Product Width (cm) | 12.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 344.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Carry Handle,Sweat Resistant,Lid,Insulated,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
