Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Make every day refreshing with the Classic Tumbler, aka the coolest cup ever. Crafted from stainless steel with proprietary triple insulation, it keeps contents cold and refreshing for 9+ hours and hot for 3. Stays cold even longer with drinks containing ice. Plus, it comes with a sliding, shatterproof, see-through Lid.
Triple Insulated
Easy Grip Sides
3 hours hot
9 hours cold
BPA Free
Dishwasher safe
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 17.50 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 342.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Sweat Resistant,Ergonomic,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
