*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Snowdrift origins tumbler is as naturally cool as it gets. Sleek, matte finish and keeps your favorite drinks cold for 9+ hours or hot for 3.
9+ Hours cold / 3 Hours hot
Cup holder friendly
Shatterproof lid
Vacuum sealed, triple insulated
BPA free
Signature easy-grip flat sides
Non-slip bottom
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 17.50 cm |
| Product Width (cm) | 9.22 cm |
| Product Length (cm) | 8.89 cm |
| Product Weight (g) | 353.80 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lid,Insulated,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
