*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkcicle 16 oz Tumbler with Sliding Lid has an insulated stainless steel construction that maintains your beverages at the right temperature for hours. This steel tumbler uses triple insulation technology to keep your drinks cold for over 9 hours or hot for 3 hours, making it suitable for smoothies, water, coffee, and more.
Triple-insulated tumbler keeps cold drinks chilled for over 9 hours
Sliding shatterproof lid prevents spills and leaks for on-the-go use
Slip-proof silicone bottom offers base stability
Easy-grip flat sides offer a comfortable, secure hold
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 18.00 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 354.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Primary Material | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | |
| Consumer Pack Size | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
| Advanced Features | Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free | Sweat Resistant,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free | Insulated,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free | Insulated,Ergonomic,BPA Free,Dishwasher Safe | Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free,Dishwasher Safe |
Yes, I recommend this product.
