Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkcicle 20 Sport Canteen is built for your active lifestyle. Featuring triple insulation, it keeps drinks cold for 25 hours and hot for 12, ensuring hydration wherever you go. The wide mouth allows for easy ice cube access, while the stay-put silicone bottom and folding handle provide stability and convenience.
Triple insulation keeps drinks cold for 25 hours and hot for 12
Wide mouth design allows easy ice cube access
Silicone base offers stability and prevents slipping
Folding handle makes it easy to carry and store
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 18.00 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 476.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Insulated,Ergonomic,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Primary Material | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | |
| Consumer Pack Size | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
| Advanced Features | Insulated,Ergonomic,BPA Free,Dishwasher Safe | Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free,Dishwasher Safe | Sweat Resistant,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free | Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free,Dishwasher Safe | Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free,Dishwasher Safe |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
