*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkcicle 32 oz Sport Canteen Water Bottle is built for durable use. This robust Corkcicle bottle features a triple-insulated design, a wide mouth for easy ice cube addition and a secure silicone bottom. A convenient folding handle makes this Corkcicle bottle the perfect companion for any adventure.
Triple-insulated to retain beverage temperature for hours
Wide mouth opening lets you add ice cubes for chilling the drinks
Secure silicone bottom prevents spills and slips
Convenient folding handle allows for comfortable carrying on adventures
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 30.00 cm |
| Product Width (cm) | 10.00 cm |
| Product Length (cm) | 10.00 cm |
| Product Weight (g) | 556.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Insulated,Ergonomic,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | General Use |
