*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The colorfully cool Corkcicle canteen. This modern water bottle is available in 16oz size and it keeps drinks ice cold for 25 hours and hot for up to 12.
Includes screw-on cap
Triple-insulated for the perfect chill
Slip-proof, silicone bottom
Easy-grip, flat sides
Cool for 25 hours or hot for 12
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 24.61 cm |
| Product Width (cm) | 7.77 cm |
| Product Length (cm) | 8.10 cm |
| Product Weight (g) | 421.84 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lid,Insulated |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Primary Material | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | |
| Consumer Pack Size | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
| Advanced Features | Lid,Insulated | Sweat Resistant,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free | Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free,Dishwasher Safe | Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free,Dishwasher Safe | Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free,Dishwasher Safe |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on tommybahama.com
