*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The purrrfect accessory. Inspired by fashion's favorite print, Luxe Leopard is a bold statement that adds a little "meowww" to any look. Available in our canteen that keeps drinks cold for 25 hours and hot for up to 12
Includes screw-on cap
Triple-insulated for the perfect chill
Slip-proof, silicone bottom
Easy-grip, flat sides
Cool for 25 hours or hot for 12
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 24.60 cm |
| Product Width (cm) | 7.70 cm |
| Product Length (cm) | 8.10 cm |
| Product Weight (g) | 421.80 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Insulated,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Primary Material | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | |
| Consumer Pack Size | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
| Advanced Features | Insulated,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free | Sweat Resistant,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free | Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free,Dishwasher Safe | Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free,Dishwasher Safe | Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free,Dishwasher Safe |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on tommybahama.com
