Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.This origins canteen draws inspiration from Earth's raw elements and add a touch of natural beauty to any look, instantly. Plus they keep drinks cold for 25 hours and nice and warm for 12.
Includes screw-on cap
Triple-insulated for the perfect chill
Slip-proof, silicone bottom
Easy-grip, flat sides
Cool for 25 hours or hot for 12
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 29.50 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 516.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
