*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkcicle Fairisle 12 oz Wine Tumbler combines style and functionality, featuring triple-insulated stainless steel to keep drinks cool for over 9 hours or hot for 3. With a sliding, shatterproof lid, this handy Corckcicle tumbler also boasts a slip-proof silicone bottom and easy-grip flat sides, ensuring durability and convenience for any occasion.
Triple-insulated stainless steel keeps drinks cool for over 9 hours or hot for 3 hours
Sliding shatterproof lid allows easy access and prevents spills
Slip-proof silicone bottom ensures a stable, non-slip base
Easy-grip flat sides provide a comfortable hold to prevent drops
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 12.00 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 204.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Insulated,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
