*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkcicle Kids' Cup is the perfect insulated tumbler for active youngsters. This 12-ounce kids cup features triple insulation to keep beverages cold or hot for hours and a drink-through straw tip for easy sipping.
Triple insulation keeps drinks cold or hot for hours, perfect for busy kids on the go.
A folding metal handle provides a convenient way for little hands to carry the cup.
The stay-put silicone bottom prevents the cup from sliding and spilling on surfaces.
Easy-grip flat sides help small hands grasp the kids' insulated cup firmly.
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 16.00 cm |
| Product Width (cm) | 8.00 cm |
| Product Length (cm) | 8.00 cm |
| Product Weight (g) | 286.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Insulated,Ergonomic,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | General Use |
