*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Fit for whatever makes you move. Our Sport Canteen features a Drink-thru straw tip and folding metal handle for ease of transportation. Great for the at-home office, tossing in your gym bag or just making sure you're getting enough water throughout the day.
Wide Mouth for Ice Cubes
Triple Insulated
Folding Metal Handle
Metal Loop on Cap
Drink-Thru Straw tip
Straw Cap
Non-Slip Silicone Bottom
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 26.67 cm |
| Product Width (cm) | 8.40 cm |
| Product Length (cm) | 8.73 cm |
| Product Weight (g) | 467.20 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lid,Insulated |
| Product Use(s) | Home,Cold Beverages |
