Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Fit for whatever makes you move, our new sport canteen features a durable finish that’s made to last and removable straw cap. Metal loop for easy travel, extra wide mouth for ice cubes and keeps drinks cold for 25+ hours or 12 hours hot.
25 Hours cold / 12 Hours hot
Extra wide mouth for ice cubes
Vacuum sealed, triple insulated
BPA Free
Signature easy-grip flat sides
Removable straw cap
Removable straw cap
Metal loop for easy travel
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 18.00 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 476.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | For Travel,Cold Beverages |
