*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkcicle Star Wars C3P0 Disney Canteen is a 16 oz stainless steel water bottle featuring the iconic C3P0 droid from Star Wars, making it a perfect collectible for fans celebrating the 40th anniversary of The Empire Strikes Back. Triple insulation technology keeps your beverages cold for up to 25 hours or hot for 3 hours. With slip-proof silicone bottom and easy-grip flat sides, Disney Canteen ensure comfortable portability.
Triple insulation keeps drinks cold for 25 hours or hot for 3 hours
Silicone bottom prevents spills with a non-slip base
Easy-grip flat sides offer a comfortable and secure hold
Screw-on cap creates a leak-proof seal to keep beverages fresh
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 24.60 cm |
| Product Width (cm) | 7.70 cm |
| Product Length (cm) | 8.10 cm |
| Product Weight (g) | 421.20 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Insulated,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
