*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Make every day refreshing with the Corkcicle Tumbler. Crafted from stainless steel with triple insulation, it keeps drinks cold for up to 9 hours or hot for 3. This tumbler stays cold even longer with ice. The sliding, shatterproof, see-through lid makes the tumbler perfect for any adventure.
Features a sleek, ergonomic design for a comfortable, non-slip grip
Advanced triple-insulation keeps your drinks ice-cold for 6 hours or piping hot for 3
Streamlined shape makes an easy fit for most cup holders, making it suitable while travelling
Durable, spill-resistant lid with a sliding mechanism ensures your drink stays secure while providing easy access for sipping
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 18.00 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 354.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Sweat Resistant,Insulated,Vacuum Sealed,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
