Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Corkicle Ceramic Coated Straw Set offers a smooth, comfortable sipping experience with its ceramic coated stainless steel straws. These reusable and eco-friendly straws provide a durable, long-lasting alternative to single-use plastic.
Ceramic coated stainless steel straws for a smooth, comfortable sip
Includes cleaning brush to keep straws fresh and hygienic
Durable stainless steel construction for long-lasting use
| Advanced Features | No Advanced Features |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 28.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 6.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 64.00 kg |
| Assembled Width (cm) | 1.00 cm |
| Barware Type | Straw |
| Capacity (ml) | 0.00 ml |
| Colour Group | Blue |
| Consumer Pack Size | 2 |
| Corkscrew Style | Not Applicable |
| Number of Pieces | 3 |
|---|---|
| Primary Material | Stainless Steel |
| Product Use(s) | General Use |
Yes, I recommend this product.
