COTOPAXI
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Keep your gear organized with the Cotopaxi Cubo Packing Cube Bundle. Perfect for everything from weekend getaways to extended adventures, this set includes 2L, 3L, and 10L cubes with mesh side panels for breathability and wrap-around zippers for easy access. Featuring top handles for quick grabs and unique Del Día colours, these durable, eco-friendly cubes are built for convenience.
Includes 2L, 3L, and 10L cubes for versatile packing
Easy-access wrap-around zippers for convenience
Mesh panels enhance breathability for your gear
Top handles provide quick grab-and-go functionality
Made from 100% repurposed nylon and polyester
| Advanced Features | No Advanced Features |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 13.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 26.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.18 kg |
| Assembled Width (cm) | 29.00 cm |
| Bag Style | Fabric |
| Colour Group | Assorted |
| Design | No Design |
| Number of Pieces | 3 |
| Primary Material | Blended Fabrics |
| Sustainability | B Corp Certified Brand,Certified Carbon Neutral |
|---|---|
| Travel Accessory Type | Packing Cubes |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Cotopaxi
Originally posted on Cotopaxi
Originally posted on Cotopaxi
Originally posted on Cotopaxi
Originally posted on Cotopaxi
Originally posted on Cotopaxi
Originally posted on Cotopaxi
