CRANKBROTHERS
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.With 13 high tensile steel tools, including an integrated tire plug tool and added tire plugs, the M13 Multi Tool is a great tool for the rider who is looking for all the essentials, but still manages to keep it minimalistic. Compact enough to fit in your pocket, your pack, or strapped to your bike while out on the trails, yet diverse enough to supplement your garage tool kit, the M13 is the ultimate companion for any situation.
Tire plugs come included with a storage case that mounts directly to the tool
The case can be used to conveniently store chain links
13 high tensile steel multi-tools, including an integrated tire plug tool
Hex Wrenches #2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8
Screw Drivers
Specialty Tools Tire plug tool, tire plugs
Torx T-10, T-25
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | Compact Design |
| Colour Group | Black |
| Finish | Anodized |
| Number of Pieces | 2 |
| Product Height (cm) | 1.00 cm |
| Product Length (cm) | 8.90 cm |
| Product Use(s) | Bicycles |
| Product Weight (kg) | 0.16 kg |
| Product Width (cm) | 1.00 cm |
| Sheath Material | Not Applicable |
|---|---|
| Type of Tools Included | Flat Top Screwdriver,Hex Bit Driver,Phillips Screwdriver |
Yes, I recommend this product.
