CRANKBROTHERS
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Crankbrothers M20 Bike Multi Tool is a versatile 20-in-1 tool designed for cyclists. With an integrated tire plug tool, included plugs, and storage case, it's ideal for trail-side repairs. This compact Crankbrothers M20 multi-tool features a chain tool compatible with hex wrenches, Torx wrenches, screwdrivers, a valve core remover, rotor straightener, and spoke wrenches for comprehensive bike maintenance and repair.
20 high tensile steel multi-tools, including an integrated tire plug tool
The case can be used to conveniently store chain links
Tire plugs come included with a storage case that mounts directly to the tool
Chain tool compatible with 8, 9, 10, 11, and 12 speed bicycle chains for a wide range of applications
Open 8mm wrench ideal for adjusting bolts and components
Phillips #1 and #2 screwdrivers, flat #1 screwdriver
Specialty Tools including tire plugs, valve core removal tool, rotor straightener for adjustments
Comprehensive set of hex wrenches in sizes #2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8, and Torx T-10, T-25
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | Compact Design |
| Colour Group | Black |
| Finish | Anodized |
| Number of Pieces | 2 |
| Product Height (cm) | 1.00 cm |
| Product Length (cm) | 8.90 cm |
| Product Use(s) | Bicycles |
| Product Weight (kg) | 0.20 kg |
| Product Width (cm) | 1.00 cm |
| Sheath Material | Not Applicable |
|---|---|
| Type of Tools Included | Flat Top Screwdriver,Hex Bit Driver,Phillips Screwdriver |
