Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Dakine's most popular ski roller bag, the Dakine 190cm Fall Line Ski Roller Bag 2024 is the perfect jack-of-all trades ski bag. Well-featured and lightweight with all the features you'd need for a daytrip to the mountain or a week-long vacation hunting pow. With room for two pairs of skis, a set of poles and a removable boot bag, it's a great solution for every kind of ski trip. The tow handle pairs with a rolling luggage bag, for one-handed navigation through an airport or hotel lobby.
Holds 2 pairs of skis and 1 pair of boots, poles, and outerwear for secure storage
360° padded and tarp-lined for ski protection
End handle pairs with rolling luggage for one-handed operation
Removable boot bag for versatile use
#10 YKK lockable main zipper for ultimate protection
Over-sized 9 cm urethane wheels for durability
Exterior zippered pocket to store essentials
Packs down tight for easy storage
100% recycled polyester for durability
Zippered external pocket keeps gloves, hats, travel papers easily accessible
| Ski/Snowboard Accessory Type | Snowboard Bag |
|---|---|
| Product Use(s) | Ski,Nordic Skiing |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Polyester |
| Assembled Length (cm) | 203.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 30.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 20.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 2.94 kg |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
