Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.There is no simpler solution to keeping your whole winter kit together and ready to go. The Boot Locker offers tons of volume up top for jackets, extra layers, spare gloves and a helmet, while the tarp-lined bottom compartment is great at keeping your boots warm and dry on the way up the mountain and separate from everything else on the way down.
Split level organization keeps clothes separate from boots
Tarp lined boot compartment doubles as changing mat
Removable webbing shoulder strap
Limited Lifetime Warranty
| Ski/Snowboard Accessory Type | Snowboard Bag |
|---|---|
| Product Use(s) | Ski,Snowboard,Nordic Skiing |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Polyester |
| Assembled Length (cm) | 55.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 46.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 70.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 11.52 kg |
| Sustainability | Global Recycled Standard Certified,BLUESIGN® - Approved product |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
