*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Dakine Daybreak Travel Large Kit is designed for convenience, featuring a versatile countertop or hanging design. It holds full-size toiletries and includes three internal zippered pockets, a fleece-lined jewellery pocket and two large side pockets with loops. The Dakine travel kit also has internal mesh to help keep your items visible when you need them most.
Versatile design works on countertops or hangs for easy access
Internal zip pockets and mesh, plus large side pockets with loops, keep toiletries organized
Fleece-lined pocket protects delicate items during travel
| Advanced Features | Easy-To-Carry |
|---|---|
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Assembled Height (cm) | 23.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 23 cm |
| Assembled Length (cm) | 28.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 28 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.40 kg |
| Assembled Weight (kg) | .400 kg |
| Assembled Width (cm) | 14.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 14 cm |
| Bag Style | Fabric |
|---|---|
| Design | No Design |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Polyester |
| Travel Accessory Type | Travel Toiletry Set |
