*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Dakine Split Roller Bag is designed for the trip of a lifetime, offering ample space for all your essentials, including rain gear and must-have clothing. Its split-level design allows for easy access to multiple large compartments, functioning like a traveling locker room. Mesh dividers enhance visibility for efficient organization, while the collapsible Split-Wing feature enables easy storage when not in use. With durable oversize zippers and robust wheels for smooth rolling, this bag is perfect for any adventure.
Split-level design with dedicated interior compartment organizes storage with accessibility and separates dirty clothes or boots
Patented Split-Wing collapsible brace stabilizes and folds flat for compact storage
YKK® #10 main zipper ensures durable and long-lasting use
Interior mesh dividers improve visibility for efficient organization
Neoprene stretch panel accommodates overpacking in the large interior compartment
| Assembled Height (cm) | 18.00 cm |
|---|---|
| Assembled Width (cm) | 36.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 76.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 4.00 kg |
| Product Volume (L) | 85.00 l |
| Primary Material | Polyester |
| Advanced Features | Quick Access Compartment,Lightweight |
| Sustainability | BLUESIGN® - Approved product |
