DELTA
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Delta's front basket provides classic and convenient carrying of your groceries, school essentials or personal belongings.
Original Design: Patent pending bracket mount holds up to 15lb of goods
Multiple inside pockets provide extra storage
Easy thumb screw installation
Internal basket is easily removed and can double as a carry basket
| Bicycle Accessory Type | Other Components |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Assembled Length (cm) | 25.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 4.50 cm |
| Assembled Width (cm) | 28.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.60 kg |
| Primary Material | Poly/Plastic |
| Product Volume (ml) | 0.00 ml |
$579.82$898.94
