DUNLOP
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The 4D braided construction filters out vibrations to give you a more comfortable blend of power and control in your game.
Play with comfort and power
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Certifications | No Certifications |
| Unstrung Weight (g) | 135.00 g |
| Assembled Weight (g) | 135.00 g |
| Assembled Length (cm) | 68.60 cm |
| Assembled Width (cm) | 0.10 cm |
| Beam Width (mm) | 0.10 mm |
| Racquet Balance | Head Light |
| Stiffness Description | Not Applicable |
| Handle Type | Straight |
|---|---|
| String Pattern | 16M X 19C |
| Primary Material | Graphite |
| Sponge Thickness (mm) | 0.10 mm |
