DUNLOP
One Size
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Highly durable and made of an exclusive rubber compound for optimal bounce, the Dunlop Double Yellow Dot Squash Ball is a top performing ball for recreational and competitive doubles play.
Extremely durable
High quality rubber compound
| Sport Type | Squash |
|---|---|
| Ball Type | Pro |
| Primary Material | Rubber |
| Product Diameter (cm) | 4.00 cm |
| Long Circumference (cm) | 14 cm |
| Outside Circumference (cm) | 12.40 cm |
| Short Circumference (cm) | 14 cm |
| Product Weight (g) | 23.00 g |
$31.75$105.97
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
