*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Eagle Creek Pack-It Cube Mixed Set offers a versatile trio of packing cubes to streamline your luggage organization, maximizing space and keeping your belongings well-arranged. This set includes the Pack-It Reveal Cube M, featuring an angled zipper design and a mesh window for visibility, the Pack-It Isolate Cube M with antimicrobial treatment for odour control, and the Pack-It Gear Cube M for protecting large items and devices. Whether packing for a short trip or a long adventure, these luggage organizers keep your belongings tidy, secure, and easily accessible.
Pack-It™ Reveal Cube M has an angled zipper for different packing styles and a mesh window to see what's inside
Pack-It™ Isolate Cube M uses Protx2® antimicrobial treatment to help control odours
Pack-It™ Gear Cube M keeps your heavy or bulky gear protected while travelling
Helps you organize clothes, control odours, and protect your gear
Buying the bundled set saves you money compared to buying each cube separately
| Advanced Features | Water Resistant |
|---|---|
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Assembled Height (cm) | 11.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 36.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.29 kg |
| Assembled Width (cm) | 26.00 cm |
| Bag Style | Fabric |
| Colour Group | Blue |
| Design | No Design |
| Number of Pieces | 3 |
| Primary Material | Poly/Plastic |
|---|---|
| Sustainability | BLUESIGN® - Approved product |
| Travel Accessory Type | Packing Cubes |
