EINOVA
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Online Exclusive - This is the Apple MFi-certified, multi-device wireless charger and 10,000mAh power bank you’ve been waiting for. Einova by Eggtronic Power Bar charges up to four Apple devices simultaneously. Power Bar features three wireless charging spots: two 7.5W Qi spots for your iPhone and AirPods, plus one dedicated 5W charging spot for Apple Watch. Charge your MacBook at the same time through the USB-IF certified 30W Power Delivery USB-C port. 53W total output.
3 Wireless Charging Spots: Two 7.5W Qi Apple Fast Wireless Charging spots for iPhone and AirPods (or two Qi-compatible smartphones), and one dedicated 5W magnetic wireless charging spot designed for Apple Watch
Portable: The 10,000mAh power bank provides on-the-go power for all your gadgets. And the cleverly designed Apple Watch charging puck can be raised and lowered for easy stowing
All-In-One-Charger: Powerful Apple MFI-certified Qi wireless power bank charges up to four Apple devices simultaneously — your iPhone, AirPods, Apple Watch, and MacBook; 53W total output
30W Power Delivery Output: Ensures strong, safe and efficient Power Delivery to all USB Type-C devices when connected via USB-C cable; USB-IF certified
Power Station: Keep Power Bar plugged in to power and use is as a 3-in-1 multi-device wireless charging dock for your home office or nightstand (power adapter not included)
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | Indicator Light |
| Assembled Height (mm) | 67.81 mm |
| Assembled Length (mm) | 185.42 mm |
| Assembled Weight (kg) | 0.54 kg |
| Assembled Width (mm) | 25.90 mm |
| Battery Technology | Lithium-Ion |
| Certifications | CE Certified,QI Certified |
| Charger Type | Portable Power Bank |
| Charging Interfaces | Wireless,USB,Lightning,Type C |
| Colour Group | White |
|---|---|
| Cord Length (cm) | 90.00 cm |
| Maximum Operating Temperature (°C) | 40.00 °C |
| Minimum Operating Temperature (°C) | 0.00 °C |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Output Amperage (amps) | 2 A |
| Output Voltage (V) | 20 V |
| Power Capacity (mAh) | 10000 mAh |
| Wattage | 53 W |
