Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Evo, AirPress Comp, Floor Pump, 160psi, Black.
Floor pump to quickly get your bike ready before every ride
Tall 25" alloy barrel with SureFoot™ steel base
3" Low-profile Accurite™ gauge
UnoHead™ Comp head fits Schrader / Presta
36" Replaceable rubber hose
Integrated storage for ball and toy adapters
Ergonomic V-handle
Max pressure 160 psi / 11 bar
| Bicycle Accessory Type | Other Components |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Assembled Length (cm) | 3 cm |
| Assembled Height (cm) | 3 cm |
| Assembled Width (cm) | 22 cm |
| Assembled Weight (kg) | 1 kg |
| Primary Material | Metal |
| Product Volume (ml) | 0 ml |
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
