Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.KEEP HYDRATED. Stay hydrated and keep pedaling with the Fox Base Water Bottle. It features a hands-free valve for easy on the bike refueling - so you don't even need to pull over. The 100% leak-proof design ensures the water is for drinking only, not dirtying up your front bike.
Simple hands-free open and close valve
BPA-free plastic made from 100% FDA food-grade materials
Printed with non-solvent base
100% leak-proof top locks down for transport or mixing powdered drink
(UV cured) CPSC-approved ink
22oz capacity
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 20.00 cm |
| Product Width (cm) | 8.00 cm |
| Product Length (cm) | 8.00 cm |
| Product Weight (g) | 50.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | BPA Free |
| Product Use(s) | General Use |
Yes, I recommend this product.
