GOPRO
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Casey is the perfect travel and storage solution for your GoPro. It’s small enough to fit inside a backpack, but large enough to carry your HERO cameras, plus essential mounts and accessories. The weather-resistant, semi-rigid shell guards against light rain and snow. A padded interior protects your camera, while removable dividers let you create customized compartments for any gear setup. Includes a pull-out pouch for smaller grab-and-go accessories like batteries, thumb screws, microSD cards and more. Not Included: Cameras, Mounts, and other Accessories
Conveniently keep your GoPro, mounts and accessories together all in one place
Fully customizable to fit any gear setup
Durable, semi-rigid shell and padded inner walls protect and cushion gear
Weather-resistant design guards against light rain and snow
Features a removable pouch that’s perfect for storing batteries, thumb screws, microSD cards and more
| Advanced Features | No Advanced Features |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 17.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 15.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 1.00 kg |
| Assembled Width (cm) | 17.00 cm |
| Electronic Accessory Type | Camera Grip |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Fabric |
| Theme | No Theme |
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
